Agentura FOR DREAMSAgentura FOR DREAMS

Dream it, Make it
 

LOAP ELEVATION|2010

aneb první výstup vozíčkáře na Mont Blanc
termín: 7. – 15. 8. 2010

 

Na začátku bylo přání!
Hedvika se rozhodla vzepřít osudu a i přes svůj handicap dosáhnout vrcholu nejvyšší hory Alp.
Od roku 1996 je v důsledku zranění upoutána na invalidní vozík. Má nehybnou dolní část těla, nicméně to jí neubralo na její chuti do života. V srpnu se stane 1. vozíčkářkou, která zdolala Mont Blanc!

V průběhu výstupu se Hedvika pokusí s pomocí dvou asistentů vystoupit (vyjet) na vrchol Mont Blanc. K výstupu využije speciálně upravený invalidní vozík. K postupu bude používat lyžařské hole a ve strmějších úsecích horolezecké cepíny. Asistenti jí budou dělat jištění a pomáhat v postupu. Výstup je plánován na dva až tři dny a povede z Plan du Midi pod stanicí lanovky Aiguille du Midi kolem vrcholu Mont Blanc du Tacul na vrchol Mont Blanc. Celkové převýšení k vrcholu je 1500m.

Členové expedice LOAP ELEVATION|2010:

  • Patrik Bém
  • Petra Kutinová
  • Hedvika Sovadinová
    Je přesvědčená o tom, že by si člověk měl klást vyšší cíle. V jejím případě to platí doslova. Právě výška jí zásadně změnila život před 14 lety, kdy si souhrou náhod a neopatrnosti pádem z okna zranila páteř. Od té chvíle má nehybnou dolní část těla a je upoutána na invalidní vozík. I přesto si své "výšky" v mnoha směrech vyhledává doposud. Miluje jízdu autem a nový rozměr jejímu životu dalo potápění, kdy při ponorech do vodních hlubin pociťuje nepopsatelný pocit svobody pohybu. V současné chvíli je jejím cílem zdolat výšku nejvyšší hory Alp.
  • MUDr. David Hodr
    Jako malý chtěl být pilotem, a i když jím v současné chvíli není, zvolil si neméně akční obor - anesteziologii - lékařský obor, který dává lékařům určitou jistotu při nářočných lékařských zákrocích. Má rád upřímnost, nesnáší lež, ženám se při prvním setkání dívá do očí (a pak hned na trup:-) a kdyby mohl položit jednu otázku Reinholdu Messnerovi, zeptal by se: "Messnere, Messnere, jaký sen sis v horách ještě nesplnil?"
  • Markéta Vejsadová

Tam pod Ještědem, Radůza (z alba Při mně stůj)

Náš projekt podpořila i zpěvačka a multiinstrumentalistka Radůza, která souhlasila s jejím použitím v souvislosti s LOAP ELEVATION|2010.

Nahrávám video...

 

 
 

© 2010-2019 Agentura FOR DREAMS

KontaktMapa stránekInformace o webuRSSStatistikaCMS • Webdesign a hosting Nux s.r.o.