Agentura FOR DREAMSAgentura FOR DREAMS

Dream it, Make it
 

2.Prague Barefoot Run

První pražský běh naboso bude na dobročinné účely
 
Běhání bez bot nebo v minimalistické obuvi je na vzestupu a šíří se nejen jako sport, ale jako celé hnutí, které vyznává od přírody dokonalou schopnost lidských nohou chodit a běhat naboso.
Počet nadšenců bosého běhání stoupá i v Čechách, a svoji sílu předvedou na druhém ročníku v sobotu 7.6.2014, kdy proběhne druhý Prague Barefoot Run - nesoutěžní běh naboso. Aby se mohl zúčastnit opravdu každý, trasa bude dlouhá pouze 4,2 km a poběží se po upraveném okruhu v pražském parku Ladronka. Podpořit akci můžete i pouhou chůzí naboso.
 
Když se nesoutěží, proč tedy běžet?
Prague Barefoot Run je organizován spolkem ForDreams, které chce pomocí této akce podpořit projekt sdružení Dejme dětem šanci. To se v rámci své aktivity „Podporuj me“ snaží získat prostředky na splnění smysluplných přání dětí z dětských domovů. Děti, které touží navštěvovat zájmové kroužky, jezdit na kole nebo si třeba udělat autoškolu, mají za jiných okolností jen málo šancí si takové přání splnit. Podpořit děti na cestě za jejich snem a pomoci jim zvýšit šanci na uplatnění ve vybraném oboru i v životě je primárním účelem této akce. Patronkou projektu Přál(a) bych si je herečka Jitka Schneiderová, která se běhu také zúčastní.
Prostředky na podporu projektu získáme především ze startovného, které v celé výši půjde na splnění konkrétního přání, jejž si účastník při registraci na akci sám vybere. V současné chvíli máme v evidenci více než 150 dětských snů a přání od dětí z celé České republiky. Přispět bude možno také přímo na místě, formou symbolických plateb za některé atrakce v místě konání.
 
Běh naboso si však užijete především díky neopakovatelnému a pro mnoho z nás dávno zapomenutému pocitu bosých nohou. Dozvíte se o tomto způsobu pohybu a života mnoho zajímavých informací, odnesete si jedinečný zážitek, a možná i lásku k úplně novému sportu. Přijede dokonce jeden z průkopníků bosého běhání Bosý Ted McDonald, jeden z hrdinů bestselleru Zrozeni k běhu (Born to Run).

PFBR_Letak_A5_final_3.jpg
 

Hotovo, odběhnuto. I přes opravdu nepříznivé počasí, které panovalo 1.června v Praze, se na Ladronce sešlo kolem 300 běžců, kteří vyrazili na okruh parkem. Celkem se na akci registrovalo 339 lidí a jejich pomocí se podařilo poslat dětem z dětských domovů přes 100.189,00 Kč. Všechny peníze budou použiti na zaplacení konkrétního smysluplného přání daného dítěte.

Video z akce můžete shlédnout zde nebo také na VIP zprávách televize Prima.

 
 

© 2010-2019 Agentura FOR DREAMS

KontaktMapa stránekInformace o webuRSSStatistikaCMS • Webdesign a hosting Nux s.r.o.