Agentura FOR DREAMSAgentura FOR DREAMS

Dream it, Make it
 

MachuPicchu|2011

Den odletu se nezadržitelně blíží. V úterý 10.5. brzy ráno startujeme z Mnichova směr Madrid a potom přímo do Lima. Pokud to jen trochu půjde, budeme přinášet podrobné zpravodajství z naší cesty.

Dalším z řady snů, které se pokusíme naplnit, bude výlet do Peru a Bolívie, který zakončíme výstupem na Machu Picchu. Výlet si vysnil vozíčkář Honza z Plzně. Honza je bývalý aktivní sportovec, který po skoku do vody musel své sportovní zařazení překvalifikovat na kvadruplegika. Dnes se aktivně potápí a cestuje. Byli  jsme společně několikrát v Egyptě, v Paříži, Londýně, Itálii, Spojených státech, Kanadě a Thajsku. Machu Picchu je jedním z posledních Honzových cestovatelských snů.

Machu Picchu jsou ruiny předkolumbovského inckého kultovního města v peruánských Andách. Nacházejí se na horském sedle 400 metrů nad řekou Urubamba v nadmořské výšce 2430 m n. m., asi 80 km severozápadně od Cuzca. Předpokládá se, že Machu Picchu nechal postavit Pachacútec Yupanqui (1438 až 1472). Předpokládá se, že Inkové začali stavět město okolo roku 1430. Město bylo později opuštěno a zcela zchátralo, i když bylo místními známo, pro zbytek světa upadlo v zapomnění. Ruiny objevil 24. července 1911 americký archeolog z Yaleovy univerzity Hiram Bingham. Ten se domníval, že nalezl pozůstatky bájného města Vilcabamba. Od svého objevení se město stalo významnou turistickou atrakcí Peru i celé Jižní Ameriky. V roce 1983 bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Jelikož město nebylo nikdy objeveno španělskými conquestory, nebylo vykradeno a poničeno. Dne 7. července 2007 bylo Machu Picchu zařazeno mezi nových sedm divů světa. (zdroj Wikipedie)

 
 

© 2010-2019 Agentura FOR DREAMS

KontaktMapa stránekInformace o webuRSSStatistikaCMS • Webdesign a hosting Nux s.r.o.